Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somajul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somajul

Buna Ziua,am o intrebare sunt in somaj,daca ma angajez la alta firma si ma da afara mai pot reveni la somaj?
da, trebuie sa indeplinesti conditia de 12 luni lucrate in ultimele 24 de luni
Depinde de tipul c.i.m. încheiat...
dacă îmi face contract de muncă pe perioadă nedeterminată și după un timp ma da afara mai pot reveni la somaj,sau il pierd?

Cornel Vasile a scris:

Depinde de tipul c.i.m. încheiat...

Il pierdeti ....