avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somajul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somajul

Buna Ziua,am o intrebare sunt in somaj,daca ma angajez la alta firma si ma da afara mai pot reveni la somaj?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:54, 3 Iunie 2019
da, trebuie sa indeplinesti conditia de 12 luni lucrate in ultimele 24 de luni
Depinde de tipul c.i.m. încheiat...
dacă îmi face contract de muncă pe perioadă nedeterminată și după un timp ma da afara mai pot reveni la somaj,sau il pierd?

Cornel Vasile a scris:

Depinde de tipul c.i.m. încheiat...

Il pierdeti ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetarea contractului de munca pe perioada nedeterminata akustic akustic Buna ziua, Am aflat acum 3 saptamani ca in cel mult o luna de zile sa imi caut un alt loc de munca.Firma la care lucrez se ocupa cu electricieni navali si ... (vezi toată discuția)
Somaj speranta1977 speranta1977 Buna ziua, Din 14.01.2015 sunt in somaj. As fi interesta sa stiu daca imi gasesc un loc de munca part time pe perioada determinata daca imi voi pierde somajul ... (vezi toată discuția)
Dreptul la indemnizatia de somaj baciu rodica baciu rodica Buna ziua, Ma numesc Rodica, si vin cu rugamintea la dvs. de a-mi raspunde la o intrebare: Pot beneficia de ajutorul de somaj daca am lucrat 22 ani la o ... (vezi toată discuția)