Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Aceeasi limită?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Aceeasi limită?

Bună ziua! Exista posibilitatea ca după măsurarea unui teren de către doi ingineri diferiți să se stabilească limite diferite? limita cu pricina este lângă o stradă, în restul perimetrului e la fel. Cum se va clarifica situația?
Cel mai posibil se va ajunge in instanta de judecata si se va dispune efectuarea unei expertize tehnice judiciare in specializarea topografie.
Mulțumesc frumos!