Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune

Daca in 2002 s-a intabulat o casa nou construita pe un drum al primariei in suprafata de 63 mp (din cate stiu este domeniu public, fapt produs din eroarea primariei) si s-a adus la cunostinta de eroare și chiar s-au facut demersuri de cumpararare de catre proprietarul imobilului... dar fara reusita, se poate invoca dreptul de uzucapiune pentru cei 63 mp? Daca da, cum?
Annau Marinela, utilizator