avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plângere Politie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plângere Politie

Buna ziua. Acum ceva timp am vândut un cont de joc online. Domnul care mi-a trimis banii prin western, după 7 zile mi-a spus că nu se mai poate conecta la joc. Am intrat sa verific, era schimbată parola si nu puteam sa intru.

M-au sunat de la poliție de la bucurești, ca domnul x a înaintat o plângere către mine, si ca urmeaza a fi trimis către secția de poliție din localitate.

Eu am facut in seara prin screen, cum ca parola a fost schimbată la cont.

Ce ar trebui să fac mai departe?
Cel mai recent răspuns: ciorax , utilizator 00:03, 7 Iunie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Sa așteptati sa fiti citat la poliție unde veti declara cele aratate mai sus. Dacă simtiti ca nu va descurcati apelați la un avocat.
Este posibilitate sa fiu gasit vinovat? Indiferent daca am printscreenurile ?

Si daca sunt gasit vinovat, ce se va întâmpla?
Nu am antecedente penale.

Sebastian Murariu a scris:

Buna ziua,

Sa așteptati sa fiti citat la poliție unde veti declara cele aratate mai sus. Dacă simtiti ca nu va descurcati apelați la un avocat.

Am cazut la comun de acord, si am sa plătesc doar jumate din cat mi-a dat. Si el își retrage plângerea. Este posibil? Inainte sa trimit banii.

Sebastian Murariu a scris:

Buna ziua,

Sa așteptati sa fiti citat la poliție unde veti declara cele aratate mai sus. Dacă simtiti ca nu va descurcati apelați la un avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teapa transfer de bani sutz sutz Buna ziua, Ma aflu intr-o situatie delicata, in urma cu cateva saptamani am primit un email de la o persoana ce lucreaza pentru o anumita companie cum ca se ... (vezi toată discuția)
Inselaciunile online pot fi reclamate la politia economica? Peska Peska Ma confrunt cu o situatie neplacuta, prima de acest gen de altfel. Desi sunt cumparator inrait de pe e-bay, n-am patit niciodata asa ceva. ... (vezi toată discuția)
Inselat pe facebook FlorinDaniell FlorinDaniell Salutare, Tocmai am fost inselat pe Facebook la achizitonarea unui cont, am discutat, am verificat contul, am platit, dar nu am mai primit nimic. Plata ... (vezi toată discuția)