Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plângere Politie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plângere Politie

Buna ziua. Acum ceva timp am vândut un cont de joc online. Domnul care mi-a trimis banii prin western, după 7 zile mi-a spus că nu se mai poate conecta la joc. Am intrat sa verific, era schimbată parola si nu puteam sa intru.

M-au sunat de la poliție de la bucurești, ca domnul x a înaintat o plângere către mine, si ca urmeaza a fi trimis către secția de poliție din localitate.

Eu am facut in seara prin screen, cum ca parola a fost schimbată la cont.

Ce ar trebui să fac mai departe?
Buna ziua,

Sa așteptati sa fiti citat la poliție unde veti declara cele aratate mai sus. Dacă simtiti ca nu va descurcati apelați la un avocat.
Este posibilitate sa fiu gasit vinovat? Indiferent daca am printscreenurile ?

Si daca sunt gasit vinovat, ce se va întâmpla?
Nu am antecedente penale.

Sebastian Murariu a scris:

Buna ziua,

Sa așteptati sa fiti citat la poliție unde veti declara cele aratate mai sus. Dacă simtiti ca nu va descurcati apelați la un avocat.

Am cazut la comun de acord, si am sa plătesc doar jumate din cat mi-a dat. Si el își retrage plângerea. Este posibil? Inainte sa trimit banii.

Sebastian Murariu a scris:

Buna ziua,

Sa așteptati sa fiti citat la poliție unde veti declara cele aratate mai sus. Dacă simtiti ca nu va descurcati apelați la un avocat.