Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Plata salubritate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Plata salubritate

Am nevoie de o dovada de la financiar și nu mi-o poate elibera, pentru ca nu sunt înscrisă la salubritate. Menționez ca nu am proprietate pe care sa plătesc aceasta taxa
Va inselati acolo unde presupuneti ca taxele de salubritate sunt datorate numai de catre proprietari.
Un locatar beneficiaza de serviciile de salubritate al orasului in care traieste!!!
Aveti un domiciliu, buletin, pasaport etc... deci existati in evidentele publice.
Daca afirmati ca nu utilizati toaleta, nu spalati vase, rufe, nu utilizati drumul public, etc... numai atunci veti putea cere o exonerare de taxa de salubritate (va trebui totusi sa dovediti cele afirmate).
Deci, daca citez: "nu sunt înscrisă la salubritate" vina va revine!!!