Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general model european 301 [declaratie]
Discuție deschisă în Contabilitate în general

model european 301 [declaratie]

la ce se refera si cum fac rost de ia va multumesc
aceasta sa fie ?
[ link extern ]
Decont special de taxa pe valoarea adaugata - Declaratia 301 (OMFP 1498/2008)
" Se completeaza de catre persoanele neinregistrate conform art. 153 din Codul Fiscal."
Formularul se completeaza cu ajutorul programului de asistenta pus la dispozitie de Ministerul Economiei si Finantelor. Se intocmeste in doua exemplare, semnate si stampilate.Se poate depune si prin Internet. Se utilizeaza incepand cu declararea obligatiilor fiscale aferente lunii noiembrie 2008