Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent inserție și contract de munca determinat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent inserție și contract de munca determinat

Buna ,am început munca când bebe avea 1 și 7 luni ,dar la alt angajator care mi-a făcut contract de munca pe perioada determinata ,contractul a fost o lună pe perioada determinata ,in prima luna am primit stimulent de inserție a doua nu am mai primit ,am mers la primărie și am întrebat ce sa întâmplat persoana care se ocupa ce aceste acte spune o sa primiti ! La care eu o intreb doamna eu cumva trebuia să vă aduc noul contract semnat pe alta perioada determinata ? La care sta caută în calculator și zice da da ,întrebarea mea este pot pierde stimulentul de insertie că nu am dus la timp noul contract de munca semnat ????
Puteti pierde stimulentul de insertie pentru faptul că nu ati dus la timp noul contract de munca semnat .
Mergeti urgent la Primarie si depuneti-l in copie ...