Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concesiune

Buna ziua,
detin un teren care este luat in concesiune 49 ani ,au trecut 20 ani, ,am informatii ca o persoana vrea sa aseze pe terenul meu o constructie usoara si dupa aceea sa se duca la primarie sa devina propietar-impropiu [ca nici eu nu sunt], se poate !!!??
Buna seara,
Legal, NU! Daca nu elibereaza terenul la cerere va trebui sa va adresati parchetului de pe langa judecatoria pe raza careia se afla terenul.
Buna seara,
Multumesc pentru raspuns,dar am auzit prin "'sat"' ca el are sanse destul de mari sa ramana pe teren