Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt implicat într-un dosar de delapidare și fals ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt implicat într-un dosar de delapidare și fals în înscrisuri. Mai ajung la proces dacă mă împac cu partea vătămată?

Buna ziua.Sunt implicat intr.un dosar de delapidare si fals in inscrisuri sub semnatura privata.In dosar am calitate de suspect.Daca ma impac cu partea vatamata si isi retrage plangerea mai ajung la proces?Multumesc.
Manuela Rășină, administrator
La aceste infractiuni nu este posibila retragerea plangerii/impacarea.
Cat este prejudiciul?
12500 euro
Se poate ajunge la o pedeapsă cu suspendare daca va angajați avocat si restituirii o parte din prejudiciu.
Ce fel de prejudiciu ? Cand s-a intamplat ? Nu se prescrie conf. Codului penal ?