Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Delapidare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Delapidare

Buna ziua
Am fost trimis in judecata pentru delapidare
In acest moment dosarul este la tribunal,dar as vrea sa stiu daca ma mai pot impaca cu partea civila si sa nu suport vreo pedeapsa...
Mntionez ca sunt recidivist.
Multumesc anticipat!
In cazul delapidarii, nu opereaza impacarea partilor.

Instanta de judecata poate tine seama de faptul ca ati indepartat paguba, la dozarea pedepsei, conform art. 74 din Codul penal.