avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce e de făcut?!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce e de făcut?!

Se pare ca și la mine este o problema în contractul de munca. Zilele trecute va scriam de prietena mea. Eu încă lucrez la acea companie in funcția de șef magazin. Când ma uit pe contract ce vad :
Funcția : responsabil magazin ; conform Clasificării Ocupațiilor din romania: șef departament cod142007

Fisa postului este cu titlul :responsabil magazin
Cod C. O. R 142007-sef departament.
Nu se poate sa își bata joc de noi în halul asta.
Singura soluție este sa le fac reclamație la itm?!
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ElenaD81 , utilizator 23:43, 8 Iunie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Probabil au asimilat functiile intre ele...puteti depune sesizare la ITM.
Mulțumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neconcordanta funcție angajare - cod ElenaD81 ElenaD81 Prietena mea s-a angajat ca Șef tura = director adjunct magazin. In contractul de munca apare asa : Funcția : șef tura : conform Clasificării ... (vezi toată discuția)
Cod caen/responsabilitati Milady09 Milady09 Buna ziua, Angajatorul mi-a modificat fisa postului si denumirea functiei, insa incadrarea CAEN a ramas aceeasi pe care o aveam in pozitia anterioara si ... (vezi toată discuția)
Intoarcere la munca cic ioanavsp ioanavsp Buna ziua, Anul acesta incepand cu data de 01.06 am intrat in concediu de crestere copil pe o perioada de un an. Dupa plecarea mea, compania a inchis 3 din ... (vezi toată discuția)