avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare sediu ferma.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare sediu ferma.

Am construit un sediu ferma pe teren extravilan unde detin peste 2 ha teren (vie, livada, etc). Mai nou ne-am mutat aici si am dori sa stim cum putem asigura aceasta constructie.

Alte discuții în legătură

Cum schimb destinatia unei cladiri din sediu ferma (ferma) in ... cosnel cosnel Cum schimb destinatia unei cladiri din sediu ferma (FERMA) in locuinta? Detin 2 terenuri: 1 intravilan cu nomenclator stradal si 1 extravilan- lipit de primul, ... (vezi toată discuția)
Schimbare categorie de folosinta teren intravilan pasune in curti contructii SaraDenisa SaraDenisa Buna seara. Detin un teren intravilan care are trecut in cartea funciara la categoria de folosinta ; pasune. As dori sa schimb categoria de folosinta in curti ... (vezi toată discuția)
Construirea unei case in livada eleonard eleonard Buna ziua! vreau sa construiesc o casa intr-o livada la tara. Este un teren de 1 ha intr-o zona de deal mostenit. As vrea sa pastrez livada si sa fac doar ... (vezi toată discuția)