Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Poprire - CIM 4 ore
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Poprire - CIM 4 ore

Buna dimineata ,
Daca o persoana are 2 sau mai multe popriri si contractul individual de munca este de 4 ore, nu trebuie sa i se faca poprire ? Exista o lege in acest sens? Multumesc
Veniturile din muncă sau orice alte sume ce se plătesc periodic debitorului şi sunt destinate asigurării mijloacelor de existenţă ale acestuia, în cazul în care sunt mai mici decât cuantumul salariului minim net pe economie, pot fi urmărite numai asupra părţii ce depăşeşte jumătate din acest cuantum.