Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de boală
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de boală

Bună ziua,

Am 60 de ani împliniți și 32 de ani de muncă.
Cam care ar fi pensia de boală de gradul 3.

Vă mulțumesc.
Nu va poate spune nimeni cat va fi cuantumul pensiei de invaliditate.
Se stie doar ca este egala cu cea de limita de varsta la data cand se deschid drepturile.