Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cât costă eliberarea de copie de pe suportul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cât costă eliberarea de copie de pe suportul electronic, al ședinței de judecată

Bună ziua!
Cine mă poate ajuta cu un răspuns bazat pe consumarea experienței pe aspectul obținerii unei copii de pe suportul electronic, al ședinței de judecată (civilă), - în condiția în care am fost parte în proces:

1- Cât costă eliberarea de copie de pe suportul electronic, al ședinței de judecată, în aplicarea dispozițiilor art.162 alin.(2)
„Copiile de pe suporturile electronice din cauzele civile se eliberează în condiţiile alin. (1), cu încuviinţarea instanţei de judecată.” din
Regulamentul de ordine interioară al instanţelor judecătoreşti din 17.12.2015?
2- trebuie depus un CD, la Registratura instanței, pe care se va încărca înregistrarea ședinței de judecată?
3- În ce termen se obține înregistrarea?

Mulțumesc anticipat.
Depuneti cerere si CD.
Durata variază de la 1-2 zile la mai mult.
Avocații au prioritate in general.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Bună seara!
Maestre, întrebarea era: „1- Cât costă eliberarea de copie de pe suportul electronic, al ședinței de judecată, în aplicarea dispozițiilor art.162 alin.(2)” ?

Aveți știință și amabilitatea de a-mi împărtăși această informație ?
Pentru un asemenea serviciu, mi se pare ridicol să ocup prețiosul timp al unui avocat,...

Vă mulțumesc.

Cred ca se incadreaza aici :
Orice alte acțiuni sau cereri neevaluabile în bani, cu excepția celor scutite de plata taxei judiciare de timbru potrivit legii, se taxează cu 20 lei.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Mulțumesc!

Numai bine, vă doresc !