avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj dupa ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj dupa ccc

Buna ziua
Avem o salariata care la data de 24 iunie implineste 1 ani si 11 luni de ccc.
Ne-a solicitat intrarea in somaj in conditiile in care postul dansei ca agent de securitate a fost desfiintat la punctul de lucru unde lucra si nu exista posibilitatea sa ii oferim un alt loc de munca.
Va rog sa ma ajutati cu pasii pe care trebuie sa ii urmez ca sa pot raspunde acestei solicitari.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Punct de lucru mutat in alta localitate matlee matlee Buna ziua, Daca inainte de ccc societatea pentru care lucram avea punctul de lucru in București apoi l a mutat in alta localitate, la terminarea ccc ce ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil maryalylyana maryalylyana Pe data de 16 februarie copilul meu implineste 2 ani, pe data de 17 februarie ar trebui sa ma intorc la munca. Problema este urmatoarea: 1)postul pe care am ... (vezi toată discuția)
Revenirea la serviciu dupa concediul de crestere copil 2 ani. lavinia_radu lavinia_radu Gemenii mei fac pe data de 13 decembrie 2012 varsta de 2 anisori, insa decizia de concediu a fost incepand cu data de 25 ianuarie 2011. Incepand cu ce data ... (vezi toată discuția)