Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... desemnare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

desemnare

Bună ziua! vă supun atenţiei următoarea problemă : un prieten lucrează într-o unitate militară. din anul 2017 i-au fost desemnate prin ordin de zi pe unitate şi atribuţiile altui compartiment. Aşadar cum apreciaţi dumneavoastră această speţă avănd în vedere că celui în cauză nu i s-a cerut acordul pentru a prelua aceste atribuţii, mai mult decăt atît a întocmit un raport prin care a cerut degrevarea de aceste sarcini, răspunsul fiind negativ şi că poate îndeplini liniştit în continuare aceste atribuţii. ÎNTREB ŞI EU PENTRU UN PRIETEN, CE ABATERE DE LA LITERA LEGII SE ÎNCALCĂ ÎN ACEST CAZ
Consideraţi că poate fi remunerat suplimentar pentru atribuţii suplimentare
maboo55, utilizator