Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... contrabanda
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

contrabanda

in urma unei actiuni a politiei transporturi galati am fost oprit si legitimat.in urma controlului sau gasit asupra mea 3 cartoane de tigari netimbrate.in declaratia data la sediul politiei tarnsporturi am mentionat ca tigarile sunt pentru mine si un prieten care nu se poate deplasa si ca sunt pentru uz personal.am mentionat si ca am achizitionat tigari de la mai multe persoane de nationalitate moldoveneasca aflate in piata de gross.acum am dosar penal pentru contrabanda.e posibil sa merg la beciu domnesc pentru 3 cartoane de tigari netimbrate?
Depinde ce probe au si care este adevarul.
Nu cred ca puteti ajunge la închisoare pentru 3 cartușe.
Vor vrea sa stie de unde le-ați cumpărat.