Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Droguri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Droguri

Verisorul meu a fost prins cu 300 grame de cannabis si este arestat pe 30 zile ce se poate intampla?
Motivele nu avem cum sa le cunoastem nici noi, va atasez textul de lege incident.
ART. 234 c.p.p.
Prelungirea arestării preventive în cursul urmăririi penale
(1) Arestarea preventivă a inculpatului poate fi prelungită, în cursul urmăririi penale, dacă temeiurile care au determinat arestarea iniţială impun în continuare privarea de libertate a inculpatului sau există temeiuri noi care justifică prelungirea măsurii.
(2) Prelungirea arestării preventive se poate dispune numai la propunerea motivată a procurorului care efectuează sau supraveghează urmărirea penală.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Rechizitoriul s.a încheiat. astăzi a avut proces pentru verificarea măsurii preventive si am inteles ca judecătorul ar fi fost deacord cu arestul la domiciliu Pana la proces dar procurorul nu asteptam pronunțarea de care părere se va ține mai mult cont?