Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Obligatii plata ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Obligatii plata ANAF

Buna ziua,

Jucandu-ma pe SPV pe anaf.ro, mi-am generat tot felul de documente, printre care si o situatie a obligatiilor fiscale de plata.
In documentul respectiv, apare ca ar trebui sa achit suma de 334 lei cu titlu de CASS obligatorii pers.fizice - regularizari
[ link extern ]

Cum e posibil ca eu sa fiu obligat sa achit CASS in situatia in care eu obtin si am obtinut venituri doar din salarii, fara sa fi avut alte surse de venit?

Ar trebui sa trimit o adresa la ANAF pentru lamuri sau documentul respectiv se refera la altceva?

Multumesc frumos.
DarkSoul, utilizator
Mergeti la ei la ghiseu si intrebati despre ce e vorba Ati avut in ultimii cinci ani ceva venit, in afara de cel sub forma de salariu, din moment ce apareti acolo. E unul despre care nici nu stiti ca impune plata cass.