Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Poprire ANAF pentru o persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Poprire ANAF pentru o persoana fizica

Buna ziua,

A venit o poprire pentru o persoana fizica in SPV prin care respectiva persoana fizicca datoreaza "Contributia de asigurari sociale de sanatate datorata de persoane fizice - Regularizari"....cica ea nu stie despre ce este vorba, nu stie nimic....la ce se refera?
george-neagu, moderator
Buna ziua,
A realizat venituri din dividende sau a vandut actiuni, ori poate din alte surse pentru care se datoreaza CASS.
Sa solicite lamuriri suplimentare !
Este pentru 2017 ?
nu stiu...nici persoana respectiva nu stie...titlul executoriu este din 2018...o sa ceara lamuriri la ANAF