avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2013 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Poprire ANAF pentru o persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Poprire ANAF pentru o persoana fizica

Buna ziua,

A venit o poprire pentru o persoana fizica in SPV prin care respectiva persoana fizicca datoreaza "Contributia de asigurari sociale de sanatate datorata de persoane fizice - Regularizari"....cica ea nu stie despre ce este vorba, nu stie nimic....la ce se refera?
Ultima modificare: Marți, 9 Noiembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ionela11 , utilizator 13:06, 9 Noiembrie 2021
Buna ziua,
A realizat venituri din dividende sau a vandut actiuni, ori poate din alte surse pentru care se datoreaza CASS.
Sa solicite lamuriri suplimentare !
Este pentru 2017 ?
nu stiu...nici persoana respectiva nu stie...titlul executoriu este din 2018...o sa ceara lamuriri la ANAF

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata la cass pe anul 2012 primita in 2018 Lili Tudor Lili Tudor Am primit tiltu executoriu pentu plata Contributiei de asigurari sociale de sanatate ptr persoane fizice-Regularizari . Am sunat la ANAF si mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)
Cass pe dividende rbtm rbtm In decembrie 2017 am incasat dividende. Tot timpul, am fost angajata, cu carte de munca. Prin urmare, nu am platit CASS pentru dividende. Acum am primit o ... (vezi toată discuția)
Regularizare contributii asigurari sanatate pentru un pfa stngraluca stngraluca Buna ziua, Imi puteti spune, pentru un PFA in sistem real, unde pot afla care sunt sumele datorate la asigurarile de sanatate in urma ... (vezi toată discuția)