Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva nevirata in contul de tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva nevirata in contul de tva

Buna ziua,

Am o firma care aplica split tva,... am facturat catre client si cu toate ca i-am trimis instiintarea sa vireze banii in conturi separate (baza in contul curent si tva in contul de tva)...clientul nu a facut acest lucru. Ce trebuie sa fac eu....sa virez sau sa depun tva-ul incasat in contul de tva?....in cate zile ar trebuii sa fac acest lucru?
george-neagu, moderator
multumesc,

Am facut OP-ul in contul meu de TVA deschis la Trezorerie.....si m-au sunat cei de la finante ca nu este bun OP-ul in contul respectiv...trebuia in alt cont transferul de TVA....nu mai inteleg nimic :(