Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Munca din Nigeria, dinainte de 1989, ignorata de casa ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Munca din Nigeria, dinainte de 1989, ignorata de casa de pensii

Tatal meu a lucrat in Nigeria inainte de 1989, delegat de statul roman in parteneriat cu Forexim. Casa de pensii a refuzat sa recunoasca aceasta perioada la calcularea pensiei in urma cu 8 ani. Se poate combate aceasta decizie si respectiv se poate obtine in retroactiv diferenta?
La ce directie de relatii externe va referiti ?
Presupun ca este vorba de o firma legata de Forexim care emite o adeverinta solicitata de tatal dvs. Este de competenta acestei directii sa ajunga la o concluzie care sa-i fie utila tatalui dvs. la CJP.