Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... altercatie la servici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

altercatie la servici

intr-o cerere adresata conducerii o salariata face cunoscut ca in timpul programului de lucru a fost agresata verbal si fizic de un coleg
se intelege din adresa ca a avut loc o altercatie intre ei , continuata cu amenintari ....
ce se impune ? comisie cercetare disciplinara ? sanctiun i ?
Unele unitati au prevazut in Regulamentul intern un capitol cu privire la comportarea salariatilor fata de sefi, subalterni, colegi si sanctiunile pentru abaterile salariatilor.