avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Preț mai mare cu vouchere de vacanță.
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Preț mai mare cu vouchere de vacanță.

Bună ziua, suntem cazați la un Motel, pentru aceeași camera prețul cu voucher de vacanță este 180 de roni iar cash, prețul este de 160 de roni! Ne-am cazat direct, nu prin agenție de turism! Este legal?
Cel mai recent răspuns: Vasi91 , utilizator 12:11, 28 Iunie 2019
Buna ziua,
Si bonul, factura, pe ce suma este emis/a?
Puteti sesiza ANPC si ANAF, nu cred ca este legal acest lucru
Ultima modificare: Vineri, 28 Iunie 2019
Ionut.ion, utilizator
Pe bon e trecut totalul de 720 (4x180=720)!
Au afisate doua tarife de cazare, unul normal de 160 de lei si unuul special pentru cei cu tichete de vacanta de 180 de lei?
Daca da...personal nu cred ca este legal.
Asteptati si alte pareri dar eu as face o plangere la ANPC.
Da, sunt afișate două tarife!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul taxa hoteliera danutza-ali danutza-ali am fost cazata la doua hoteluri diferite din cadrul aceleasi localitati si cu toate ca pretul afisat la receptie era acelasi respectiv 300 lei/noapte cu mic ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat si factura pentru inchiriere cameră în scop turistic? CapyBara CapyBara Bună ziua! Închiriez un apartament cu 1 cameră în scop turistic și as vrea sa știu dacă în calitate de persoana fizica neinregistrata la registrul ... (vezi toată discuția)
Bon in neconcordanta cu serviciul prestat laurul24 laurul24 Buna ziua! Am apelat la serviciile unei vulcanizari din Timisoara. Nu am gasit expusa nici o lista de preturi in incinta societatii comerciale ... (vezi toată discuția)