Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Preț mai mare cu vouchere de vacanță.
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Preț mai mare cu vouchere de vacanță.

Bună ziua, suntem cazați la un Motel, pentru aceeași camera prețul cu voucher de vacanță este 180 de roni iar cash, prețul este de 160 de roni! Ne-am cazat direct, nu prin agenție de turism! Este legal?
Buna ziua,
Si bonul, factura, pe ce suma este emis/a?
Puteti sesiza ANPC si ANAF, nu cred ca este legal acest lucru
Ionut.ion, utilizator
Pe bon e trecut totalul de 720 (4x180=720)!
Au afisate doua tarife de cazare, unul normal de 160 de lei si unuul special pentru cei cu tichete de vacanta de 180 de lei?
Daca da...personal nu cred ca este legal.
Asteptati si alte pareri dar eu as face o plangere la ANPC.
Da, sunt afișate două tarife!!!