Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal

Faptul ca s a făcut o plângere de către admin blocului pt ca am renovat apartamentul (zugravit, schimbat geamuri, refăcut instalații sanitaire si électrice înlocuit faianța și gresie fără autorizație de construcție (=asta inseamna ca am ‘construit’?!) ! Plângere care a făcut ca sa fiu urmărită penal ???!! Menționez ca 90% din apartamentele blocului au fost renovate in timp de mai multe ori unele cu schimbări mari (dărâmat pereți, modificări ) ... am remarcat valoarea mare a amenzilor su chiar pedeapsa cu închisoare ?!!! In final s a decis renunțarea la urmărirea penală și închiderea dosarului?! Întrebarea mea este: in acest caz se considera sau figurez acum ca am un cazier judiciar?!
latrech, utilizator
Daca scoateti dvs cazierul, nu o sa va apara nimic.
Nu aveti cazier.
Ar fi bine sa mergeți cu actele la avocat ca sa vada mai clar despre ce este vorba.
Trebuie văzut de ce s-a dispus renunțarea la urmărirea penală.