Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recidiva
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recidiva

A recidivat cu alcoolul in periada eliberarii conditionate iar acum a primit 1 an si 6 luni plus 2 ani si 6 luni anterioara. Munca in folosul comunitatii oe care a prestat-o (180 ore ) se sterg ?
Atasez sentinta
MINISTERUL JUSTIŢIEI
PORTALUL INSTANŢELOR DE JUDECATĂ
Prima pagină•Acces programatic la dateHartă site•Contact
Căutare în portal
Căutare
Activare mod mai accesibil
Ignorare comenzi Panglică
Salt la conținutul principal
Lansare rapidă
PREZENTARE
ORGANIZARE
CIRCUMSCRIPŢIE
DOSARE
ŞEDINŢE
CITARE PRIN PUBLICITATE
JURISPRUDENŢĂ
INSTANTA IN CIFRE
INFORMAŢII DE INTERES PUBLIC
BINE DE ŞTIUT
CONTACT
Portal > Judecătoria ALESD > Informaţii dosar
Informaţii dosar
Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) : 2437/177/2018
Data inregistrarii 27.09.2018
Data ultimei modificari: 02.07.2019
Sectie: Judecătoria Aleşd
Materie: Penal
Obiect: conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe (art.336 NCP)
Stadiu procesual: Fond

Părţi
Nume Calitate parte
CSIKI ANDREI Inculpat

Şedinţe
Ora estimata: 9:30
Complet: CP1
Tip solutie: Condamnare fără acord de recunoaştere
Solutia pe scurt: În baza art. 386 al.1 C.p.p, schimbă încadrarea juridică a faptei, dată prin actul de acuzare, în privinţa inculpatului C A, reţinând starea de recidivă prev de art. 41 alin 1 Cpen, din infracţiunea prev. de art. 336 al.1 Cod penal, în infracţiunea prev. de art. 336 al.1 Cod penal, cu aplicarea art. 41 alin 1 C.pen. În baza art. 336 al.1 Cod penal, cu aplicarea art. 396 alin. 10 Cod procedură penală şi cu aplicarea art. 41 al 1 Cod penal, condamnă pe inculpatul C A, pentru comiterea infracţiunii de conducere a unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe, la o pedeapsă de 1 an şi 6 luni închisoare. În baza art. 96 alin. 4 şi 5 Cod penal, rap. la art. 43 alin. 1 Cod penal, revocă beneficiul suspendării executării sub supraveghere a pedepsei de 2 ani şi 4 luni închisoare aplicată inculpatului prin sentinţa penală nr. 586/08.04.2016 pronunţată în dosar nr.2467/211/2016 al Judecătoriei Cluj-Napoca, definitivă prin neapelare la data de 04.05.2016, şi dispune executarea acesteia alături de pedeapsa stabilită în cauză, inculpatul urmând să execute pedeapsa de 3 (trei) ani şi 10 (zece) luni închisoare, în regim de detenţie. În baza art. 274 alin. 1 Cod procedură penală, obligă inculpatul la plata sumei de 450 lei, cheltuieli judiciare în favoarea statului. Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 02.07.2019.
Document: Hotarâre 79/2019 02.07.2019

Ora estimata: 9:30
Complet: CP1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: în vederea deliberării, amână pronunţarea cauzei la data de 02.07.2019
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 25.06.2019

Ora estimata: 9:30
Complet: CP1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: în vederea deliberării, amână pronunţarea cauzei la data de 25.06.2019
Document: Încheiere - Amânare ulterioară a pronunţării 11.06.2019

Ora estimata: 9:30
Complet: CP1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: în vederea deliberării, amână pronunţarea cauzei la data de 11.06.2019
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 28.05.2019

Ora estimata: 9:30
Complet: CP1
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: in vederea intocmirii unui re3ferat de evaluare, amana cauza la data de 28.05.2019
Document: Încheiere de şedinţă 05.03.2019

Căi atac
Nu există informaţii.

Citare prin publicitate
Nu există informaţii.
Acces programatic la date •Despre proiect •Termeni şi condiţii utilizare •Contact
Titlul proiectului: Dezvoltarea utilizării de instrumente electronice de gestionare a procedurilor de comunicare a citaţiilor şi inserarea în cadrul portalului instanţelor a unui motor de căutare generală.

Proiect co-finanţat de Uniunea Europeană prin programul specific „Justiţie Penală”. Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene. Comisia Europeană nu este responsabilă cu privire la utilizarea în orice mod a informaţiilor conţinute.
Buna seara,
DA, daca nu a inteles nimic din dorinta de clementa a judecatorului atunci va merge inauntru!
Nu exista posibilitatea de arest la domiciliu ?