Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... raspuns casa de sanatate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

raspuns casa de sanatate

Am primit raspunsul casei de sanatate ca nu s-a aprobat virarea sumei datorata pentru luna aprilie 2016 datorita art. 2517 din Legea 287/2009 privind termenul de prescriptie de 3 ani a certificatelor medicale.
Dar, eu am avut termen 90 zile care curge din 25 a luni urmatoare (adica 25 mai 2016 +90 zile) sa depun dosarul. Altefel, nu puteam sa ma recuperez nimic de la casa de sanatate..
Pot sa mai fac ceva?
Nu înțeleg ce vreți să spuneți în concret`! Cum, timp de TREI ani nu ați depus certificatul medical la CASA de asigurări`? Despre ce prescripție vorbiți`?

Da, este adevărat că în APRILIE 2019 a intervenit prescripția, deoarece au trecut cei trei ani.