avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Montare camera supraveghere pt masina mea
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Montare camera supraveghere pt masina mea

Datorita incidentelor tip furt de pe autoturism dar si unor personaje dubioase care trec pe strada as vrea sa montez o camera exterioara care sa supravegheze autoturismul meu. Masina se afla parcata in parcarea de resedinta a primariei din fata blocului.

Este legal acest lucru? Am nevoie de avize?

O pot monta pe un pom aflat pe strada de ex? pe bloc?
Ultima modificare: Vineri, 5 Iulie 2019
dorinserban, utilizator
Cel mai recent răspuns: dorinserban , utilizator 10:17, 6 Iulie 2019
Pentru completa si corecta dv informare referitor la instalarea sistemelor de supravegehere studiati temeinic dispozitiile in domeniu
Nu puteti instala sistemul pe "un pom aflat pe strada " deoarece nu aveti dreptul sa utilizati si sa instalati sisteme supraveghere individuale pe domeniul public
Pentru a instala sistem supravegehere in partea comuna de condomini= fatada blocului obligatoriu aveti nevoie de acordul tuturor vecinilor si al asociatiei de proprietari
Dar daca o montez in interiorul apartamentului la geam - dar sa filmeze masina sin o parte de strada?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Camera supraveghere parcare din apartament DevilDev DevilDev Buna ziua, Sunt nelamurit in privinta montarii unei camere de supraveghere exterior, mai exact care sa filmeze un loc de parcare. Vreau sa o montez la mine la ... (vezi toată discuția)
Unul dintre vecini și-a instalat, fără să întrebe pe nimeni, două camere de supraveghere pe balcon. este legal să monitorizeze domeniul public? Mikkutza Mikkutza Buna seara Unul din vecinii mei si-a montat 2 camere de supraveghere pe balconul dumnealui ,acesta locuind la etajul 2 pentru a monitoriza parcarea si ... (vezi toată discuția)
Montare camere video pe spatiul privat, dar pentru supraveghee spatiu public + privat (loc parcare) ? mariusp85 mariusp85 Buna ziua! As dori o clarificare, din punct de vedere legal, daca se poate, la situatia de mai jos: Sunt proprietar de imobil (apartament) + autoturism ... (vezi toată discuția)