Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Montare camera supraveghere pt masina mea
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Montare camera supraveghere pt masina mea

Datorita incidentelor tip furt de pe autoturism dar si unor personaje dubioase care trec pe strada as vrea sa montez o camera exterioara care sa supravegheze autoturismul meu. Masina se afla parcata in parcarea de resedinta a primariei din fata blocului.

Este legal acest lucru? Am nevoie de avize?

O pot monta pe un pom aflat pe strada de ex? pe bloc?
dorinserban, utilizator
Pentru completa si corecta dv informare referitor la instalarea sistemelor de supravegehere studiati temeinic dispozitiile in domeniu
Nu puteti instala sistemul pe "un pom aflat pe strada " deoarece nu aveti dreptul sa utilizati si sa instalati sisteme supraveghere individuale pe domeniul public
Pentru a instala sistem supravegehere in partea comuna de condomini= fatada blocului obligatoriu aveti nevoie de acordul tuturor vecinilor si al asociatiei de proprietari
Dar daca o montez in interiorul apartamentului la geam - dar sa filmeze masina sin o parte de strada?