Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru și intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru și intabulare

Soțul meu a murit de 13ani și nu am făcut succesiunea.Intrebarea mea este:pot sa fac cadastru și intabularea fara succesiune?Menționez că imobilul este pe numele meu .
Imobilul a fost dobândit în timpul căsătoriei?
da
Atunci trebuie să dezbateti succesiunea după soțul dvs și ulterior să faceți cadastrul și intabularea.
In stadiul actual nu se poate fiindcă nu aveti acte de proprietate.