avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru și intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru și intabulare

Soțul meu a murit de 13ani și nu am făcut succesiunea.Intrebarea mea este:pot sa fac cadastru și intabularea fara succesiune?Menționez că imobilul este pe numele meu .
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 01:45, 7 Iulie 2019
Imobilul a fost dobândit în timpul căsătoriei?
da
Atunci trebuie să dezbateti succesiunea după soțul dvs și ulterior să faceți cadastrul și intabularea.
In stadiul actual nu se poate fiindcă nu aveti acte de proprietate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mama singura mostenitoare a unui apartament oltenashu oltenashu buna seara am sa intru direct in subiect: mama este mostenitoarea unui apartament in urma decesului tatalui meu si implicit sotul nu sa facut nimic de la ... (vezi toată discuția)
Mostenire Stoica Gabriela Madalina Stoica Gabriela Madalina Daca face un act de donatie,si matusa se va razgandit vreodata ce poate sa ne faca???si care care sunt costurile unui act de donatie sau vanzare ... (vezi toată discuția)
Act de proprietate CRISTIMAR39 CRISTIMAR39 Buna ziua.Ma numesc zaharia cristina-maria,sunt casatorita din anul 1997,iar din anul 1998 platesc la primarie rol pe numele sotului zaharia constantin.Anul ... (vezi toată discuția)