Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Plata onorariu expertiza judiciara
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Plata onorariu expertiza judiciara

Buna seara
Asa cum se intampla in cele mai multe cazuri, se da hotararea (dosar civil),se decide asupra onorariului final si a prtii obiligata la plata(in cazul meu sunt trei parti , o parte din suma fiecare) si se specifica ca hotararea este executorie in ce priveste onorariul expertului.Stie cineva cam cat ar trebui sa astept pana sa demarez procedurile de executare silita, pentru ca au trecut doua saptamani de la pronuntare si nu s-a platit. Va multumesc
Da, cu siguranta asta e singura solutie. In dispozitivul hotararii, insa, nu am vazut precizarea ca aceasta diferenta de onorariu trebuie platita in 5 zile de la instiintare. Va multumesc pentru raspuns
Cabinet Expert Contabil, Contabil
Am avut și eu cazuri în cazul în dispozitivul hotarârii nu se specifica termenul de 5 zile pentru plata onorariului. și am reușit să-mi recuperez onorariile neachitate..
Vă doresc „succesuri”!
ing. Ioan Ciobanu