avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1940 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Am lucrat in Belgia 5 luni in cursul anului 2018.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Am lucrat in Belgia 5 luni in cursul anului 2018.

Am lucrat in Belgia 5 luni in cursul anului 2018. la data de 13, 12, 2018 miam depus la patron cererea de desfacere a contractului de munca in belgia. pe data de 18 ,12 ,2018 mam intors romania ,acasa. totusi pe data de 27 ,05, 2019 sint gasit de anaf cu un venit brut lei de 4472. mentionez ca sint in romania . cu patronu nu pot lua legatura. CE POT FACE in mod legal pt a nu mai apare la fisc cu venit la acest patron la care am lucrat in belgia anul trecut.

Alte discuții în legătură

Datorie ca am lucrat ca sezonier în belgia. CatalinP24 CatalinP24 Bună ziua, am lucrat ca sezonier în Belgia, 5 luni în 2017, 6 în 2018 și 6 în 2019. În 2021 mi-a venit impozit pt nerezidenți pt anul 2017 și 2018, ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am o nelamurire in legatura cu modul de calcul al indemnizatiei crestere copil Oana Muscalu Oana Muscalu Buna seara. Ma numesc larisa Am o nelamurire in legatura cu modul de calcul al indemnizatiei crestere copil . Se calculeaza 12 luni din ultimele 24 sau 12 luni ... (vezi toată discuția)
Accident munca produs in belgia adrian_ghelase70 adrian_ghelase70 buna ziua .Am lucrat 7 luni cu contract de romania dupa cele 7 luni mi a facut angajatorul (patronul belgian contract belgia)dar dupa o luna jumatate mi am ... (vezi toată discuția)