Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... instanta competenta...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

instanta competenta...

in cazul recuperarii unor creante(facturi meachitate)dupa ce s a somat in scris societatea,actiunea unde trebuie depusa la judecatoria unde are sediul societatea cu creanta?
se poate depune prin posta?care este excat procedura depunerii?
multumesc mult
Multumesc pt raspuns,din pacate nu pot apela la un avocat,suma nu este f mare de recuperat,90 de milioane,ca documente ar fi:contract,facturi semnate si doar una platita...celalalte ramanand restante,ce tip de actiune imi recomandati?
Multumesc
Din ce învederați, aș alege cererea de valoare redusă, dar tot ar trebui să apelați la un avocat pt redactare întrucât este un formular special ce se completează în acest caz.
Taxa este de 200 lei pt debitul de 9.000 lei!