Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract

Pe cererea de incetate cu acordul partilor a unui angajat este pusa rezolutia conducerii "se aproba cu preaviz legal"? Poate pune conducerea o asa rezolutie avand in vedere ca nu e vorba de demisie la zi ci de incetare cu acordul partilor?
Este o rezolutie absurda ... aratati celui care a scris asa ceva ca nu este vorba despre demisie unde poate fi sau nu vorba despre preaviz.

Atentie , sintagma "demisie la zi" nici ea nu exista.
multumesc mult, mi-a fost tare greu sa spun conducerii ca greseste!