avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2033 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Prețul de achiziție al terenului pe care este ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Prețul de achiziție al terenului pe care este construit casa

Buna ziua !
În urma succesiunii , am dobândit locuința părinților mei . Acum , doresc să cumpăr terenul pe care se află locuința . Terenul aparține momentan primăriei .
Puteți estima un preț de achiziție și care sunt pașii următori pentru achiziționarea terenului ?
Multumesc anticipat .
Ultima modificare: Joi, 11 Iulie 2019
AliceW, utilizator

Alte discuții în legătură

Preschimbare chitanta de mana in act de vanzare -cumparare chitudaniel chitudaniel Buna ziua, Am urmatoarea situatie: Parintii mei au cumparat prin chitanta de mana un teren intravilan acum aproximativ 10 ani. Intrucat doresc sa preiau ... (vezi toată discuția)
Incadrare in programul prima casa yonutz1_22 yonutz1_22 Buna ziua, Suntem o familie de tineri casatoriti interesati de programul prima casa. In 2006 sotia a cumparat o locuinta prin credit potecar, noi nefiind ... (vezi toată discuția)
Succesiune bun imobil Marcel Ionescu Marcel Ionescu Buna ziua, In urma decesului unei persoane necasatorite si cu doi copii legitimi, a ramas o locuinta (sau cel putin despre atat au cunostinta copiii). Cum se ... (vezi toată discuția)