Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Prețul de achiziție al terenului pe care este ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Prețul de achiziție al terenului pe care este construit casa

Buna ziua !
În urma succesiunii , am dobândit locuința părinților mei . Acum , doresc să cumpăr terenul pe care se află locuința . Terenul aparține momentan primăriei .
Puteți estima un preț de achiziție și care sunt pașii următori pentru achiziționarea terenului ?
Multumesc anticipat .
AliceW, utilizator