avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantie produse - magazin hotel (sau vanzare directa ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantie produse - magazin hotel (sau vanzare directa din receptie)

Bună ziua,

Întrebarea mea: dacă am un magazin în incinta hotelului (sau vreau să vând anumite produse direct din recepție) trebuie să dau garanție (produse de genul, de exemplu, baterie externa power bank sau binoclu)?

Mulțumesc,

Alte discuții în legătură

Comert pe okazii.ro persoana fizica. ilegal? mihaelabuh mihaelabuh Buna ziua, Cei care vand fel de fel de articole pe Okazii.ro ca persoana fizica, articolele fiind noi,fara factura sau garantie, fac de fapt comert ilegal, ... (vezi toată discuția)
refuza sa-mi schimbe un produs cumparat de 24 de ore anticoade anticoade Buna ziua. Am cumparat un acumulator{baterie} auto din magazinul carrefour .Am primit la cumparare bonul, apoi cu bonul am fost la receptie clienti unde am ... (vezi toată discuția)
Magazin produse handmade - acte necesare, certificat de producator ramona_madalina ramona_madalina Buna ziua, Momentan ma ocup cu realizarea de produse handmade, acasa. Intrebarea mea este: daca vreau sa deschid un magazin, gen butic, in care sa vand ceea ... (vezi toată discuția)