Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Dobanzi si penalitati de intarziere plata TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Dobanzi si penalitati de intarziere plata TVA

Buna ziua, sunt PFA platitor de TVA trimestrial, si am primit o somatie conform careia am dobanzi si penalitati de intarziere plata TVA, dar eu am efectuat platile la timp, cel mult in 24 a lunii.Acum am platit si acea penalizare, din lipsa de timp pentru a face contestatie in 15 zile. Se mai poate face ceva? Suma nu e foarte mare , 131 lei, dar nu mi se pare in regula. Multumesc.
Atat timp cat nu contestati, nu se poate face nimic.