avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Adunare Generala Extraordinara
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Adunare Generala Extraordinara

Buna ziua,

In ce conditii si care este procedura convocarii unei adunari generale extraordinare?
Noua lege nu face niciun fel de menţiune cu privire la participarea proprietarilor la adunarea generală extraordinară, la cvorum, la legătura dintre cei ce semnează convocatorul şi cei care participă efectiv, la existenţa unei situaţii excepţionale în care o astfel de adunare poate fi convocată etc.
Cel mai recent răspuns: femysho , utilizator 16:15, 7 Iulie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
"Vrem să cerem Nulitatea Absolută a hotărârilor Adunării Generale."

Da. Aici sunt deacord cu dvs.
Ultima modificare: Vineri, 2 August 2019
gigiz, utilizator
Buna ziua , am si eu o problema de genul acesta si as dori sa iau legatura cu dvs. aveti aici adresa mea de email : femmysho@yahoo.com
Sunt in situatia ca nu stiu ce sa fac si daca este cineva sa ma ajute in acest caz va rog .
Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 7 Iulie 2020
femysho, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reconvocare adunare generala a asociatiilor de proprietari medut_pitic medut_pitic Buna ziua Poate cineva sa imi confirme ca se poate face reconvocarea Adunarii Generale in caz de lipsa forum la 10 minute mai tarziu? \"Adunare General va ... (vezi toată discuția)
Hotararile ag a proprietarilor nige nige Daca hotararea in adunarea generala a asociatiei proprietarilor, nu respecta legile in vigoare, este nula prin efectul vreunei legi ? Sau, devine nula numai ... (vezi toată discuția)