Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract cesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract cesiune

am un credit chf vandut de BANCPOST-ARB la PROSPERO. pot introduce in momentul actual contestatie pentru anularea cesiunii avand in vedere ca mai am putin si am 3 ani de la cesiune. intre timp am mai dat bani la firma de recuperare. dar daca pot da in judecata banca pe clauze abuzive avand in vedere ca acest credit mi-a fost cesionat de trei ori bancpost - efg-erb-prosperocapital
Ideea este daca Cesiunea v-a fost comunicata legal , daca ati semnat un acord cu firma de recuperare si alte detalii....
Nu va poate da nimeni o solutie la ceea ce spuneti dumneavoastra aici extrem de nedeslusit

solomonnicoleta a scris:

am un credit chf vandut de BANCPOST-ARB la PROSPERO. pot introduce in momentul actual contestatie pentru anularea cesiunii avand in vedere ca mai am putin si am 3 ani de la cesiune. intre timp am mai dat bani la firma de recuperare. dar daca pot da in judecata banca pe clauze abuzive avand in vedere ca acest credit mi-a fost cesionat de trei ori bancpost - efg-erb-prosperocapital

Nu aveți acum motiv contestație. Dacă ați mai plătit din rate, prescripția a fost întreruptă. Momentan nu puteți întreprinde nici o acțiune în instanță, pentru că nu aveți un motiv real.
Buna ziua,

Aveti motive de contestatie. Am avut eu un litigiu cu Prospero si am castigat. Sunt cel putin 5 motive de anulare a executarii silite.

Printre care, faptul ca Prospero nu are sediul in Romania astfel cum impune legislatia ci in Luxemburg, aspect care conduce la nevalabilitatea cesiunii. Alt aspect, cesiunile nu sunt inscrise in mod valabil in Arhiva de Garantii Imobiliare.

Piesa de rezistenta pentru castigarea unui litigiu v-o spun in privat :))

Solutii sunt.
O zi buna,
Av. Jasmine Oancea

In general se folosesc de Kruk ,iar Kruk de o avocata (aceiasi in toate spetele)
Eu am castigat pe lipsa calitatii de reprezentant si nulitatea Cererii si actelor de executare silita care nu au fost introduse de creditor....