Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cesiune

Credit chf luat in 2008. In 2010 creditul a fost cesionat la EFG apoi la ERB . In 2016 a fost vandut la recuperator. Am primit notificare a cesiunii . Am achitat lunar fara angajament 200 lei pentru a nu fi executat. Pot contesta cesiunea in instanta si mai pot da banca in judecata pe claude abuzive. Contractul a fost la bancpost avand comision administrare, dobanda pentru care protectia consumatorului a castigat in instanta. Dupa 8 ani de plata am de achitat mai mult decat am i mprumutat.
~ Conținut șters la cerere ~