Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Infiintare S.R.L.
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Infiintare S.R.L.

As vrea sa stiu cine se ocupa cu inregistrare marca la OSIM sau unde as putea gasi mai multe informatii(pret,timp,alte detalii)
Va multumesc anticipat
(Firma pe care intentionez sa o deschid este in judetul Hunedoara)
Buna ziua,

Contactați un avocat din Baroul Bucuresti si va efectuează demersurile. Daca nu întâmpina probleme la înregistrare, in principiu, înregistrarea nu durează mult.

Mai multe informații găsiți in linkul Atașat
[ link extern ] /

Cu stima,
Av. Jasmine Oancea
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine, Avocat
Buna ziua,

Contactați un avocat din Baroul Bucuresti si va efectuează demersurile. Daca nu întâmpina probleme la înregistrare, in principiu, înregistrarea nu durează mult.

Cu stima,
Av. Jasmine Oancea
Alternativa e sa apelati la serviciile unei firme de proprietate industriala,
Inregistrarea unei marci la care nu se face opozitie dureaza cam 6-8 luni.
Trebuie sa consultati Clasificarea Nisa pentru ca sa stiti in ce domeniu vreti sa va inregistrati. Cu cat mai multe domenii, cu atati mai multi bani de platit. Iar aici platile sunt anuale.
E bine sa stiti ca nu e obligatoriu sa va inregistrati numele firmei ca marca,