Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru

Am primit adresa de la Inalta Curte de Casatie si Justitie ca trebuie sa platesc taxa de timbru pentru recurs. Cum platesc online ca sunt trei optiuni 1) 21.A.07.03.00 Taxe judiciare de timbru și alte taxe de timbru
2) Taxa judiciara de timbru
3) Taxa judiciara de timbru - judecatorie
Unu, doi sau trei?
utilizator16eu, utilizator
Incercati sa platiti la un oficiu postal apropiat de dvs, deoarece s ar putea sa intampinati mici probleme, in sensul sa va ceara sa depuneti dovada ca ati achitat online, cu stampila bancii.
Am folosit varianta 1 si am trecut acolo pentru ce proces este folosita. Am gasit pe un site explicat cum se face corect.

Ana Maria Coman a scris:

Incercati sa platiti la un oficiu postal apropiat de dvs, deoarece s ar putea sa intampinati mici probleme, in sensul sa va ceara sa depuneti dovada ca ati achitat online, cu stampila bancii.