avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 956 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa de timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa de timbru

Am primit adresa de la Inalta Curte de Casatie si Justitie ca trebuie sa platesc taxa de timbru pentru recurs. Cum platesc online ca sunt trei optiuni 1) 21.A.07.03.00 Taxe judiciare de timbru și alte taxe de timbru
2) Taxa judiciara de timbru
3) Taxa judiciara de timbru - judecatorie
Unu, doi sau trei?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Iulie 2019
utilizator16eu, utilizator
Cel mai recent răspuns: utilizator16eu , utilizator 01:52, 2 August 2019
Incercati sa platiti la un oficiu postal apropiat de dvs, deoarece s ar putea sa intampinati mici probleme, in sensul sa va ceara sa depuneti dovada ca ati achitat online, cu stampila bancii.
Am folosit varianta 1 si am trecut acolo pentru ce proces este folosita. Am gasit pe un site explicat cum se face corect.

Ana Maria Coman a scris:

Incercati sa platiti la un oficiu postal apropiat de dvs, deoarece s ar putea sa intampinati mici probleme, in sensul sa va ceara sa depuneti dovada ca ati achitat online, cu stampila bancii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs utilizator16eu utilizator16eu Am avut un proces la Curtea de Apel Bacau care a fost incadrat in materia de contencios administrativ si fiscal. S-a judecat pe fond si a fost respins pe motiv ... (vezi toată discuția)
Model cerere de recurs in interesul legii laur2013 laur2013 Buna seara, ma puteti ajuta cu un model de cerere de recurs in interesul legii adresata catre Inalta Curte de Casatie si Justitie? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Ril beliskner beliskner Imi poate explica si mie va rog ce anume este un RIL? (Recurs in interesul legii). In ce anume consta? (vezi toată discuția)