Forum Discuţii juridice Executare silită Angajament de plata cu executorul
Discuție deschisă în Executare silită

Angajament de plata cu executorul

Mai pot face o intelegere cu executorul dacă am făcut contestație la executare silită dar nu s-a pronunțat sentinta.
Nu cu executorul se face înțelegerea, ci cu creditorul care la angajat pe executor.

Dacă creditorul este dispus la negocieri, puteți face orice înțelegere.
Da, puteți face o propunere în scris către executor, urmând ca aceasta să fie înaintată creditorului pentru a o accepta sau nu.

Dacă puteți vorbi direct cu creditorul, puteți face oferta direct acestuia.

Succes!