avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Angajament de plata cu executorul
Discuție deschisă în Executare silită

Angajament de plata cu executorul

Mai pot face o intelegere cu executorul dacă am făcut contestație la executare silită dar nu s-a pronunțat sentinta.
Cel mai recent răspuns: Radoi Valentin , Avocat 11:20, 29 Iulie 2019
Nu cu executorul se face înțelegerea, ci cu creditorul care la angajat pe executor.

Dacă creditorul este dispus la negocieri, puteți face orice înțelegere.
Da, puteți face o propunere în scris către executor, urmând ca aceasta să fie înaintată creditorului pentru a o accepta sau nu.

Dacă puteți vorbi direct cu creditorul, puteți face oferta direct acestuia.

Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar de executare silită nefinalizat. cum se explică o nouă somație de executare cu o zi înainte de pronunțarea sentinței? are rost să fac o nouă contestație? Notsure Notsure Buna seara! am si eu un caz de executare silita din partea recuperatorilor de credite, mai exact poprire pe salariu. am facut contestatie invocand ... (vezi toată discuția)
Credit neplatit transferat catre executor judecatoresc georgevasilescu georgevasilescu Buna ziua, Tatal meu a contractat un credit in valoare de 11.700 lei, pentru nevoi personale in anul 2007. In urma unor situatii neprevazute, a ajuns in ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare admisa ContSters22096 ContSters22096 daca s-a admis o contestatie la executare si s-a dispus anularea unora dintre actele de executare, sentinta este executorie? (conf art 720 indice 8 C.proc. ... (vezi toată discuția)