Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Constatare amiabila incompleta
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Constatare amiabila incompleta

Buna ziua,

Am urmatoarea situatie.

In data de 15.07.2019 sotia a fost implicata intr-un accident auto, ea fiind partea pagubita.
A completat constatarea amiabila de accident inpreuna cu partea vinovata. Din neatentie constatarea nu a fost completata in totalitate, ramanand nebifate data cand a avut loc accidentul locatia si schita accidentului.
La efectuarea dosarului de dauna agentul constatator a declarat ca nu se poate intocmi dosarul din acesta cauza si ca trebuie sa il caut pe vinovat si sa finalizam constatarea. Partea vinovata nu raspunde la numarul de telefon trecut in constatare iar adresa acestuia este in alta localitate.

Pot solicita societatii de asigurari sa invite partea vinovata (teoretic ei avand datele de contact ale acestuia) la unul din centrele acestora pentru finalizarea consatatarii amiabile?
Se poate si asta, daca doreste societatea de asigurare sa va ajute sau se poate anunta si Politia si il gasesc dumnealor daca e neserios...