Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salariu mai mica de 1/3 din salariul net?
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salariu mai mica de 1/3 din salariul net?

Buna ziua!
Se poate institui poprire pe salariu mai mica de 1/3 din salariul net?
Salariatul m-a rugat sa ii retin o suma mai mica decat o treime..
Poprirea este datorata executarii silite in urma unor credite neachitate.
Va multumesc!
ahairm, utilizator
Cu plăcere. Aveți grijă cu diferența... :)