Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obligatii legale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obligatii legale

cand casele au fost lipite si una s-a demolat , ce obligatii legale are proprietaru lcasei demolate fata de peretele casei vecine? are bligatia de a izola peretele vecin ? daca da, ce articol de lege sau lege il obliga pe proprietarul casei demolate sa-i izoleze sau sa-i faca peretele cand acesta nu a suferit nici cea mai mica atingere sau deranjare? peretele vecin a ramas intact.
mituca, utilizator