Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie hrana bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie hrana bugetari

Am angajat cu 02.07.2019, Beneficiaza de indemnizatie in luna iulie 2019 ?
Indemnizațiile de hrană se acordă proporțional cu timpul efectiv lucrat în luna anterioară.

Prin urmare, in luna august va primi indemnizatie.
sa inteleg ca beneficiaza inclusiv pentru iulie ? deoarece in luna august se platesc drepturile aferente lunii iulie
Legea este clara : beneficiaza proporțional cu timpul efectiv lucrat în luna anterioară.

Adica, pentru luna iulie va primi indemnizatie.