Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dreptul concurenței
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dreptul concurenței

Bună ziua,

În cazul unei societăți românești cu cifră de afaceri de aprox 4 mil euro/an, dacă asociatul unic achiziționează 85% dintr-o altă societate din UE, nu din Romania, există vreo obligație de notificare a Consiliului Concurenței sau a altei instituții?

Mulțumesc!