Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool volan

Am primit hotărârea definitiva in legătura cu condusul sub influența alcoolului și nu mi-a interzis sa conduc. Pe data de 01.08.2019 am primit decizia finala. Când pot merge la IPJ sa depun actele pentru recuperarea permisului? Cineva mi-a zis ca începând cu data de 13.08.2019. Mulțumesc
Care este solutia instantei?
9 luni cu suspendare pe o perioada de 2 ani, 30 zile in folosul comunității, ma interesează in cât timp pot merge sa depun, mulțumesc.
Avocatul mi-a zis ca începând cu data de 13, dar sunt curios ce Spune-ți și dvs.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Care este solutia instantei?

David2210, utilizator
Sa fim lamuriti, este vorba de o solutie cu suspendarea executarii pedepsei sub supraveghere sau amanarea aplicarii pedepsei?
Amânarea aplicării pedepsei

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Sa fim lamuriti, este vorba de o solutie cu suspendarea executarii pedepsei sub supraveghere sau amanarea aplicarii pedepsei?

Daca hotararea este definitiva, o sa vi se restituie permisul.