Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Achizitie bun cu voucher si predarea ca premiu catre ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Achizitie bun cu voucher si predarea ca premiu catre client

Buna ziua,
Cum inregistrez din punct de vedere contabil urmatorul caz: am achizionat un ansamblu In valoare de 5000lei+TVa sub forma de voucher. Pe factura de la furnizor este trecut voucher. Acest voucher a fost Dat ulterior cadou catre o Persoana fizica. Ce note contabile fac si cum tratez din punct de vedere fiscal. Multumesc,
Puteti da cadou bunurile primite (in fond sunt proprietatea dumneavoastra). Voucherele nu sunt transferabile.